ناشر آثار معارف اسلامی و علوم دینی

کتاب «بهار که آمد و برف ها آب شدند…» رونمایی می‌شود

119

آیینی برای معرفی و رونمایی کتاب «بهار که آمد و برف ها آب شدند…» نوشته سیدمحمدرضا دربندی از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی برگزار می شود.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نشر فرهنگ اسلامی، این آیین ساعت ۱۴ روز یک شنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ در محل کتاب زیتون برگزار می‌شود و در آن علاوه بر نویسنده این کتاب، «محسن اسماعیلی» حقوق‌دان، استاد و عضو هیئت‌علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران، «سیدمجتبی حسینی» پژوهشگر و مفسر قرآن و «علی جعفری» فرزند علامه محمدتقی جعفری درباره این اثر به بحث و گفت‌و‌گو خواهند پرداخت.

«بهار که آمد و برف ها آب شدند..»، بخشی از تأملات سیدمحمدرضا دربندی، نویسنده و فعال فرهنگی را در باب معنای زندگی بازتاب می‌دهد و نویسنده در این اثر حاصل سال‌ها بهره‌وری خود از محضر استاد فرزانه، علامه محمدتقی جعفری را با مخاطبان به اشتراک گذاشته است.

دربندی در فصل نخست این کتاب با عنوان «مرده بُدم، زنده شدم» داستان پریشان خاطری خود را در اوایل نوجوانی و آشنایی با استاد علامه جعفری و راهنمایی ایشان درپیداکردن مسیر درست و معنادهی به زندگی‌اش را بیان می‌کند و در فصل دوم با عنوان «رواق تنهایی» به ارائه حاصل مطالعاتش در حوزه هدف و فلسفه زندگی و تدوین تجربه این راه‌یابی و استفاده از رهنمودهای استاد در این زمینه می‌پردازد.

فصل سوم این کتاب نیز با عنوان «اسوه»، با بیان خاطراتی از استاد به تبیین ویژگی‌های یکی از افراد موفق و راه‌یافته پرداخته است تا الگوی موثری برای استفاده نسل سوم و چهارم پس از انقلاب اسلامی ایران باشد.

این آیین که به همت دفتر نشر فرهنگ اسلامی، ناشر این کتاب در محل کتاب زیتون به نشانی خیابان کریمخان زند، بعد از خیابان ایرانشهر، پلاک ۱۴۴ برگزار می‌شود قرار است از طریق صفحه آپارات دفتر به نشانی aparat.com/daftar.nfe هم‌چنین صفحه اینستاگرام دفتر نشر به نشانی instagram.com/daftarnashrpub نیز پخش شود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.